full screen background image

Niedziela Palmowa 25 marzec

18 Marzec 2018Autor KM

 
Jeszcze zima pokazuje swój pazur, a już na horyzoncie mamy Święta Wielkanocne.
Tak więc, najbliższa niedziela jest Niedzielą Palmową, na którą my zapraszamy do Hohenems.
Widzimy się w niedzielę 25 marca. Msza połączona z poświęceniem palm wielkanocnych rozpoczyna się o godzinie 14.oo. Będzie również okazja do spowiedzi św. Około 15.oo przejdziemy na spotkanie do sali parafialnej.
Tak jak dotychczas całość odbędzie się w kościele św. Konrada w 6845 Hohenems/Herrenried
(St. Konrad-Kirche, Konrad-Renn-Str.2 ).
Kolejny już raz proponujemy, by na tym wiosennym spotkaniu pojawił się stół z potrawami przygotowanymi przez samych uczestników. Zatem zachęcamy tych wszystkich, którzy mają taką możliwość by przynieśli ze sobą jakieś swoje potrawy na nasz wielkanocny stół. Może uda się nam ponownie w ten sposób skosztować przysmaków z rożnych regionów Polski.
Niezależnie od tego pomysłu, tradycyjny barszcz biały i wielkanocne ciasta znajdą się na pewno w naszej ofercie.

Wycieczka 19-20 maj 2018 "Romantische Strasse"

11 Marzec 2018Autor KM

 
Stefan nasz niezawodny organizator dorocznych wycieczek uporał się ze wszystkimi problemami organizacyjnymi i z przyjemnością ogłaszamy, że tegoroczna dwudniowa wycieczka to, wyjazd do Niemiec, gdzie jest jedna z piękniejszych tras turystycznych zwana „Romantische Strasse” .
Szczegółowe informacje w pliku PDF załączonym poniżej.
To bardzo popularny cel wycieczek, więc i kłopotów z przygotowaniem wyjazdów było więcej niż zwykle. Zatem czasu na zgłoszenia nie zostało dużo. Na chętnych czekamy do 18 marca 2018.
O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie traktujemy jako potwierdzone po zaksięgowaniu wpłaty zaliczki na naszym koncie bankowym. Przy zgłoszeniu prosimy o podanie nazwisk uczestników ich ilości i określenia dorosłych i dzieci.
Tym razem autokar wyrusza z Bludenz i jedzie przez Feldkirch do Hehenems po drodze może zabrać uczestników z tych miejscowości.
Szczegółowy plan wycieczki podamy w terminie późniejszym.

Download: Wycieczka do Niemiec 2018.pdf

Zaproszenie od łuczników

10 Marzec 2018Autor KM

 
Na prośbę naszego kolegi Andrzeja Jasińskiego umieszczamy informację o imprezie, w której może wziąć udział każdy zainteresowany.
24 marca 2018 (sobota), o godz.10:00 w Lustenau, Dornbirner str.34 odbędzie się wielkanocne strzelanie z łuku i kuszy organizowane przez klub łuczniczy FAC-Gotzis.
Na imprezie tej mile widziani będą również członkowie i sympatycy naszego stowarzyszenia po uprzednim zgłoszeniu. Do dyspozycji będzie duża hala, w której za drobną opłatą będzie można sprawdzić swoje zdolności w tej dziedzinie sportu korzystając z udostępnionego sprzętu. Będą dostępne również napoje i posiłki z grilla itp.
Zgłoszenia przyjmuje Andrzej Jasiński:
drogą SMS na nr.06504450737,
lub mail andrzejjasinski58@gmail.com .